TürkçeTürkçe EnglishEnglish

Fireade

FireAde Genel Özellikleri

                       

       My Global firması kuruluş itibariyle her zaman tek bir amaç ile yoluna devam etmektedir, yangın söndürme sektöründe devrim yaratmak ve bu sektöre kazandırdığı her yenilikçi ürün ile yangın söndürme anlamında daha az maliyetli ama daha efektif, her zaman çevreye duyarlı, üstelik çok daha kolay kullanım sağlayan yangın söndürücüler ile yeni çözümler sunmak.

       İlk hedefimiz hayat kurtarmak ve yeni nesil ürünler ile yangın söndürme sektöründe öncü olmaktır. Bu anlamdaki son ürünümüz, en son teknoloji ile üretilmiş devrim niteliğindeki Amerikan menşeili FireAde 2000 yangın söndürme ajanı, sektöre yepyeni çözümler sunmaktadır.

        FireAde 2000 yangın söndürme ajanının Türkiye Tek Yetkili Distribütör’ü My Global Marmara Yangındır.

       FireAde 2000; çeşitli yangınlara tek bir yangın söndürme ajanıyla müdahale imkanı sağlayabilen, kullanıcı ve çevre dostu; aynı zamanda da çok etkili ve düşük maliyetli bir yangın söndürme ajanıdır. Defalarca gerçekleştirilmiş çevresel testler ve uzun yıllar süren R&D çalışmaları sonucunda elde edilmiş, yangın söndürme sektöründeki standartları yeniden inşa edendevrimsel bir üründür. Birçok yangın söndürme ajanı hem A sınıfı, hem B sınıfı yangınları aynı anda söndürmeye uyumlu olduğunu iddia etse de sertifika ve kullanılabilirlik anlamında sadece NFPZ 18/2006 Islatma Maddesi sınıflandırmasına uygundur. Yani, esasında bu sertifika ile ilgili yangın söndürme maddelerinin yalnızca A sınıfı yangınlar için uyumlu olduğu anlaşılmaktadır.

       Diğer taraftan, FireAde 2000 ise, NFPA 18/2006 uyumluluğunun yanı sıra, UL 162 Köpük Sıvısı sertifikasına da haizdir. Yani, sektörde UL listesinde yer alan, NFPA 18-2006 ve NFPA 11 sahibi olan tek yangın söndürme ajanıdır. Dolayısıyla, FireAde 2000 hem A, hem B sınıfı yangınlarda kullanımı uygun ve etkin olan dünyadaki tek yangın söndürme ajanıdır.

       Yeni nesil yangın söndürme ajanı olan FireAde 2000; sıradan yangın söndürme köpüklerinin köklü sorunlarını ortadan kaldırmaktadır; bu anlamda sıralayabileceğimiz bazı ayrıcı özellikler kıvam oluşturmaması, kalıntı bırakmaması ve yangın söndürme ekipmanlarını korozyana uğratmaması şeklindedir.

YEŞİL ÜRÜN TEKNOLOJİSİ
       Yangın söndürme köpükleri için Küresel Çevresel Etki Sistemi ( EIS ) kurallarına göre tüm değerler akut, su toksisitesindedir. Yeni teknoloji FireAde 2000 oranları ise USDA Ormancılık Onayı ve Serbest Köpük Florü İlanı’na göre genel A sınıfı köpüklerinden çok daha düşüktür. FireAde 2000, kullanıcı ve çevre dostu teknolojisiyle, basit kullanımlı, düşük maliyetli; aynı zamanda çok etkili şekilde tüm sınıflardaki yangınlara, benzersiz bir şekilde tek bir ürün ile müdahale imkanı sağlayabilen dünyadaki tek üründür.

        Bu sayede, itfaiye müdürlükleri, tüm yangınlarda tek bir ürün kullanmanın verdiği rahatlık ve destekle FireAde 2000 yangın söndürme ajanını kullanmaktadır.Yangın söndürme köpüklerinin çevreye verdiği zararlar konusunda her geçen gün bilinç seviyesi ve bunun sonucunda endişeler artmaktadır. FireAde 2000 ise içerisinde yalnızca su bazlı maddeler barındırdığı ve gıda saflığında materyallerden oluştuğu için doğanın bütünlüğüne zarar vermeyen, çevreye en duyarlı yangın söndürme ajanıdır. Böylece, FireAde 2000 sektördeki geleneksel yangın söndürme köpüklerinden çok daha öncü yeni teknolojisi ile yangın sektöründe yepyeni bir çözüm ortağı olmuştur.

 • Çevresel Formül
 • % 98 Organik Alışım
 • PFOA veya PFOS içermez
 • Sıfır Zararlı Kimyasal
 • Su Bazlı ve Gıda Sınıflı Malzemeleri Kapsar
 • Geri Dönüşümlü
 • Superfund değişiklikleri ve yeniden yetkilendirme yasası (SARA) Başlık III, 40 CFR-372 Kısım 313 veya Kapsamlı Çevresel Tepki, Tazminat ve Sorumluluk Yasası (CERCLA) altında bildirilmemiş malzemeleri içermez.
OPERASYONLARI KOLAYLAŞTIRAN TEKNOLOJİ
       FireAde 2000, Class A Wetting Agent(NFPA 18-2006) ve Class B Foam Liquid Concentrate(UL 162, NFPA 11 & 16) sertifikalarını birlikte barındırabilen ilk “gerçek” yangın söndürme ajanıdır. Ve bu anlamda kullanıcı ve çevre dostu teknolojisiyle, basit kullanımlı, düşük maliyetli; aynı zamanda çok etkili şekilde tüm sınıflardaki yangınlara, benzersiz bir şekilde tek bir ürün ile müdahale imkanı sağlayabilen dünyadaki tek ürün olma özelliği ile itfaiye müdürlükleri, tüm yangınlarda tek bir ürün kullanmanın verdiği rahatlık ve destekle FireAde 2000 yangın söndürme ajanını kullanmaktadır.

SERTİFİKALAR
 • UL / UL Kanada / 162 ’de Listelenen Köpük Sıvı Konsantresi14CY, karışmaz, polar olmayan çözücüler veya hidrokarbon yakıtlar için NFPA 11 ve 16
 • UL / UL Kanada / Fiziksel özellikler ve yangın söndürme 93V0 için ANSI/NFPA 18- 2006 ile uyumlu Islatıcı Ajan Klası
 • ICAO Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü – Performans Level B onayı
 • B sınıfı köpük için ISO Sigorta Hizmetleri Organizasyonu ile Uyumlu
 • EN 1568-3: 2008 köpük sıvı konsantre onaylı
UYUMLULUK
 • FireAde® 2000 mamulü diğer köpük markaları ile uyumludur.
 • Firede 2000 konsantrasyonlar gibi diğer FireAde 2000 ürünleri ile uyumludur.
RAF ÖMRÜ
Fireade 2000 “sınırsız” bir raf ömrüne sahiptir        A Sınıfı yangınlar tüm zamanlar içinde % 97 oranında en sık görülen tip yangınlardır. Bir organik katı maddenin yanması, yeterince sıcak ve mevcut oksijen olduğu zaman meydana gelir.
Ağaç, Çim, Kömür, Lastik, Saman, Pamuk, Karton, İlk /Müdahale:
0.10% dan 0.50% ye kadar

       Otomobil, Kamyon, İş Makineleri/Ağır ekipmanlar: 0.50% den 1.0 % e kadar
       Not: A sınıfı köpük sistemini % 0.25 veya maksimum % 0.50,. varsayılan olarak ayarlayın
       Hatırlatma: FireAde® 2000 tüm yönleriyle ağır ve orta köpük olarak çalışır

US B Sınıfı , Avrupa B / C Sınıfı Yangınlar:
        B Sınıfı yangınlar yanıcı veya parlayıcı sıvı veya gaz yakıtlar içerir. Avustralasya / Avrupa sistem B Sınıfı yangınlar yanıcı sıvılar ve C sınıfı yanma gazları içerir.

Polar Olmayan Çözücüler:
       Benzin, Benzin / 10 w% Etanol, Jet A,JP 4/5/8, Ham Petrol, Dizel, vb.
        Islatma FAktörü: 0.50% -1.0%. Gerektiği gibi uygulayın.
Sıvı Köpük Konsantresi :
       10-20 dakika için % 3. kullanılarak 10gpm / ft²
Polar çözücüler:
        Etanol, Benzin e85% Etanol, MEK, MTBE, IPA, vb
Sıvı Köpük Konsantre:
        20-30 dakika için % 6 kullanarak .0.26gpm / ft²
Gerektiği gibi uygulayın.
Not:
       FireAde® 2000 Bir Alkol Dirençli (AR) veya Alkol Tipi Konsantre (ATC) UL 162 listesinden bir ürün değildir. Ancak önerilen oranlarda başvurulursa gerçek zamanlı yangın söndürücü, FireAde® 2000, birçok polar çözücü yangınları üzerinde çalışacaktır.

US C Sınıfı, Avrupa E sınıfı Yangınlar:
C/E Sınıfı yangınlar, potansiyel enerji barındıran elektrikli ekipmanları kapsar.
Dikkat: Yalnızca doğru eğitim ve ekipman kullanılıyorsa geçerlidir.

US / Avrupa D Sınıfı Yangınlar:
D Sınıfı yangınlar, sodyum, titanyum, magnezyum, potasyum, lityum, kalsiyum ve diğer yanıcı metalleri içerir. Magnezyum ve titanyum yangınları en yaygın olanlarıdır.
Tavsiye edilen uygulama% 3 veya uygun ekipman kullanılarak% 6’dır.
Dikkat: Yalnızca doğru eğitim ve ekipman kullanılıyorsa geçerlidir. Yanlış uygulama, ciddi yaralanmalara neden olabilir.

US K Sınıfı / Avrupa F sınıfı Yangınlar:
K Sınıfı Yangınlar pişirme yağları veya yağ içerir. Tavsiye edilen uygulama% 3 veya uygun ekipman kullanılarak% 6’dır.
Dikkat: Yalnızca doğru eğitim ve ekipman kullanılıyorsa geçerlidir. Yanlış uygulama, ciddi yaralanmalara neden olabilir.

AFFF KÖPÜK VE FİREADE KARŞILAŞTIRMASI
SOĞUTMA ETKİSİ