TürkçeTürkçe EnglishEnglish

Silindirler

  • Silindirler
  • Silindirler
En ileri teknoloji ve en gelişmiş malzemeler kullanılarak üretilen Drager Karbon Fiber Kompozit Silindirler ve Çelik Silindirler, solunumun güç yada imkansız olduğu her ortamda profesyonel ekipler tarafından güvenle kullanılabilir.

Denizcilik sektörü ve farklı pek çok endüstriyel sektördeki ihtiyaçlar göz önüne alınarak geliştirilen çelik silindirler, daha ekonomik bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu silindirler CE işaretli, 97/23 EC Basınçlı Ekipmanlar Direktifi’ne uygun, BS EN 1964-1:1999 ve EN 12245:2002 standartlarına uygundur.

Özellikle son yıllarda çelik silindirlere oranla, hafifliği ve sıkıştırılmış hava kapasitesi ile tercih edilen Karbon Kompozit silindirler, şekillendirildikten sonra karbon ve cam elyafla kaplanan kaynaksız alüminyum tabakadan üretilir. 4 eksenli kaplama ile epoksi kalıp içerisinde karbon fiber ve cam elyaf ile kaplanır. Dış yüzeye kaplanan bu katman, tüpün kullanım esnasında maruz kalabileceği darbe ve aşınmalara karşı dirençli olmasını sağlar.

Epoksinin yüksek sıcaklıkta sertleştirilmesinden sonra tüpün dış yüzeyine jel kaplama uygulanır. Bu kaplama tüpün yüzeyinin yumuşak ve kolay temizlenebilir olmasını sağlar. Bu silindirler CE işaretli, 97/23 EC Basınçlı Ekipmanlar Direktifine uygun ve EN 12245:2002 standartına uygundur.